Angla Tuulikumägi

       

Angla tuulikumäel on ainsana Saaremaal oma algse ilme säilitanud tuultele avatud mägi, kuhu ehitati sajand tagasi kogu küla veskid. Tuulikumäel ootab külastajaid Angla Pärandkultuurikeskus, kus on võimalik omandada esivanemate käsitööoskusi, osaleda rahvakultuuri tutvustavatel üritustel ja maitsta kohalikke roogasid. 

Uuri lisaks


Lümanda lubjapark

       

Lümanda Lubja- ja Tõrvapargi elamusrajal saab tutvuda 70-90 aastat vanade konserveeritud lubjaahjudega ning sajanditevanuse lubjatootmise tehnoloogiaga. Peale teemapargi läbimist on võimalus vaadata filmi “Lubjaringis”, kus on kirjeldatud kogu lubjatootmise protsessi ning lubja kasutamisvõimalusi. Piirkond on tuntud kui ajalooliselt välja kujunenud lubjakivi kaevandamise ja lubjapõletuse ala. Ligikaudu 10-15 hektaril on loendatud 16 lubjaahju varemed.

Uuri lisaks


Kirsi Vanasõidukite muuseum

   

Valeri Kirsi Vanasõidukite muuseum asub Virtsu alevi alguses ja kajastab vanasõidukite arengu lugu. Hobusõidukid, rattad, autod – eksponaate on erisuguseid. Elamus ratta ajaloost on garanteeritud.

Uuri lisaks


Mihkli talumuuseum

       

Mihkli talumuuseum Viki külas on Eesti üks omapärasemaid muuseume. Selle rajamiseks ei olnud vaja teha kogumistöid: lisaks täielikule hoonete kompleksile oli kohapeal säilinud rikkalik tarbeesemete kogu. Pea eranditult on need esemed valmistanud selle talu elanikud kahe sajandi jooksul, kuue põlvkonna kätetööna.

Uuri lisaks