Kaali Trahter

     

Maailmakuulsaid Kaali meteoriidikraatreid külastades on hea võimalus Kaali Trahteris keha kinnitada ja veidi puhata. Trahteri omanäoline sisedisain ja rahvuslik menüü kindlustavad meeldejääva elamuse. Vaid mõne kilomeetri pikkune kõrvalepõige Kuressaare-Kuivastu maanteelt tasub end kuhjaga.

Uuri lisaks


Lümanda Söögimaja

   

Vanas kirikukoolis paiknev Lümanda Söögimaja pakub Sulle maitsvat talutoitu. See on suurepärane koht tõelise Saaremaa söögi maitsmiseks. Menüüst leiab nii pannileiva, tuhlipudru ja noti kui ka hapupiima podi. Kõik nendeks hõrkudeks roogadeks kasutatavad juurviljad on ökoloogiliselt puhtad ja kasvatatud ümberkaudsetel põldudel. Menüüs leiduv kala on söögilauale jõudnud kohalike kalurite käest. Pakume Sulle puhast ja traditsioonilist Saaremaa talutoitu.

Uuri lisaks


Anseküla Teelistemaja

 

Anseküla Teelistemaja pakub roogasid, mis valmistatud iidsete retseptide järgi ning valitud kokaraamatust aastast 1900. Valikus on lihtsad ja kodused toidud lihast, kalast, ei puudu ka desserdid. Meeldiva õhustiku loob vanaaegsete esemetega interjöör. Külalised saavad sirvida saab vanu ajalehti ja ajakirju alates aastast 1900, soovi korral kuulata muusikat arhailistelt plaatidelt ja grammofonist.

Anseküla Teelistemaja sobib hästi ka ürituste nagu sünnipäevad, jõulupeod jms korraldamiseks.

Uuri lisaks


Saarte Sahver - öko-ja kohalik kaup

 

Saarte Sahvris pakutakse ökokaupa nii kodusaarelt kui kaugemalt. Poes on põnevaid leide eesti väiketootjatelt, kelle valmistatud tooteid suurpoodidest ei leia.  Kohaliku saaremaise kauba riiulitelt leiab palju head-paremat kraami, mille saaremaa meistrid käsitsi hoole ja armastusega valmistanud:  magusad ja soolased hoidised, mahlad, siirupid, moosid, mesi, sinepid, maitsesoolad, gurmeeäädikad, kuivatatud viljad, snäkid,  teed ja ürdid, jahutooteid, komme-küpsiseid-maiused, köögiviljad, samuti kehahooldustooted, keraamika, küünlad, viirukid, jõulukaardid.

Uuri lisaks


Kohvik Mosaiik

 

Kohvik Mosaiik on suunatud inimesele, kes peab lugu hubasest interjöörist, sõbralikust teenindusest ning mõnusast koosolemisest. Meile külla tulles ootavad Teid külalislahkus ja lihtsad maitsed, meie toidud on valmistatud värskest, hooajalisest ja kodumaisest toorainest.

Uuri lisaks


Saaremaa Veski

       

Kuressaare vanim söögikoht omanäolises tuulikus. Pakume külalisele saaremaist söögi- ja joogipoolist. Menüüst leiate uusi kohalikke ja värskeid maitseid, aga ei puudu ka vanad Veski hitid. Suvel avatud terrass ja Veski rõdud. Aias valmib suitsukala, kõrvale mekib hää kohalik õlu. Mängunurk lastele nii sees kui väljas. Pärimuskultuuri hoiame au sees rahvakultuuriõhtutega. Restoran Saaremaa Veski on kohalike maitsete koda – koht, kus hea aega veeta nii saarlasel kui külalisel.

Uuri lisaks


Sääre Paargu restoran

   

Paargu on saarerahva keeli suveköök. See me just olemegi. Sääre Paargu on kalarestoran, mis pakub kohalike kalurite püütud värsket kala mitmel moel. Meie vaieldamatult hinnatuim roog on suitsuahjust tulnud lest. Ja kõrvale kann külma õlut. Asume Sõrve sääre tipus, majaka jalamil, seal kus lõpeb tee ja edasi on ainult meri. Oleme restoran, kust igast aknast on merevaade. Oleme avatud igal suveperioodil maist septembrini.

Uuri lisaks