Georg Ots Spa Hotell

       

Georg Ots Spa Hotell asub Kuressaare piiskoplinnuse lähistel. Hotellis on 92 tuba ning toa hinna sees on rikkalik hommikusöök, võimalus külastada piiramata ajakasutusega suplusbasseine, saunasid ja rühmatreeninguid.

Uuri lisaks


Hallikivi seikluspark

 

Hallikivi Seikluspark on õige valik pakkudes vabaaja veetmist läbi väliskeskkonnas toimuvate seiklustegevuste. Seikluspark laiub umbes ühel hektaril, looduskaunis männimetsas saad seigelda neljal erineval tasapinnal, 28 atraktsioonil. Batuut pakub tegevust ka kõige aktiivsematele mudilastele.

Uuri lisaks


Kaali Külastuskeskus

       

Rohkem infot Kaali meteoriidikraatrite kohta saab Kaali Külastuskeskusest, kus ühtlasi asub ka Saarte Geopargi keskus. Külastuskeskuses on avatud Meteoriitika- ja Paekivimuuseum ning teelistele pakub kõhutäidet trahter ning peavarju hotell. Saarte Geopargi keskusest saab infot kogu geopargi piirkonna vaatamisväärsuste, aktiivse
puhkuse veetmise võimaluste ning majutus- ja toitlustusasutuste kohta.

Uuri lisaks


Kaali Trahter

     

Maailmakuulsaid Kaali meteoriidikraatreid külastades on hea võimalus Kaali Trahteris keha kinnitada ja veidi puhata. Trahteri omanäoline sisedisain ja rahvuslik menüü kindlustavad meeldejääva elamuse. Vaid mõne kilomeetri pikkune kõrvalepõige Kuressaare-Kuivastu maanteelt tasub end kuhjaga.

Uuri lisaks


Sõrve Külastuskeskus

       

Külastuskeskuse keskne hoone on endine tuletornilinnaku töötajate elamu. Siin asub suur osa keskuse atraktsioonidest, sealhulgas Eesti tuletornide teemaline ekspositsioon. Külastuskeskuses asub turismiinfopunkt, kust külastajad saavad teavet ka piirkonna teiste turismiteenuste ja atraktsioonide kohta. Hoones asub laste mänguala koos päevahoiuga ja looduseavastamise tuba, kus saab õppida põnevaid fakte Sõrvemaa looduse kohta.

Uuri lisaks


Angla Pärandkultuurikeskus

       

Angla Tuulikumäe kompleksi üheks oluliseks osaks on Angla Pärandkultuurikeskus, mis avati 2011 aasta suvel. Keskuse ehitamisel kasutati ühe materjalina 425 miljonit aastat tagasi tekkinud Jaagarahu lademe kivimit, milles on koralle, stromatopoore ja käsijalgseid. Muuseumis saad tutvust teha meie esivanemate tööriistade ja - võtetega.

Pärandkultuurikeskuses saad omandada rahvuslikke käsitööoskusi, osaleda rahvakultuuri tutvustavatel üritustel, maitsta Angla rukkileiba. Oluline koht Pärandkultuurikeskuse tegevuses on õpetada lastele meie esivanemate käsitööoskusi.

Uuri lisaks


Kirsi Vanasõidukite muuseum

   

Valeri Kirsi Vanasõidukite muuseum asub Virtsu alevi alguses ja kajastab vanasõidukite arengu lugu. Hobusõidukid, rattad, autod – eksponaate on erisuguseid. Elamus ratta ajaloost on garanteeritud.

Uuri lisaks


Hanila muuseum

     

Hanila muuseumi etnograafiline ja kultuurilooline püsiekspositsioon koosneb mitmest alajaotusest: taluõu, rehetuba, töötuba. Põhiosa on Porsiku talus mitme põlve jooksul säilitatud esemetel. Muuseumil on mitmekülgsed eseme- ja tekstiilikogud, mis annavad hea ülevaate Hanila- ja Karuse kihelkonna ning lähiümbruse talukultuurist sadakond ja rohkem aastat tagasi. Kogudesse kuulub üle 4600 eseme.  

Uuri lisaks


Pädaste mõis

             

Sajandeid vana Pädaste Mõis Muhu saarel on ainuke viietärnihotell väljaspool Tallinna. Täielikult renoveeritud mõisas tegutseb luksuslik hotell ja spa-kompleks. Pädaste Mõis pakub külastajatele majutuseks 24 eripärast tuba, alustades hubastest tubadest Tõllakuuris ja lõpetades suursuguste ruumidega Härrastemajas.

Uuri lisaks


Pidula Forell

     

Saaremaa Odalätsi allikate veed toidavad Pidula oja, mis paisutati veskitiigiks Pidula mõisa vesiveski käivitamiseks juba 1803. aastal. Pidula oja ja Veskitiik on olnud läbi aegade forellile sobivaks kudemis- ja elupaigaks. Allikavesi muudab tiigi vee väga puhtaks ja läbipaistvaks.
Täna asub Pidula Veskitiigi aladel Pidula Forell, kus kasvab traditsiooniliselt vikerforell ja karpkala. Lisaks kalapüügile pakub Pidula Forell majutust, toitlustust ja paljusid erinevaid aktiivseid tegevusi nii peredele, sõpruskondadele kui ka kollektiividele.

Uuri lisaks


Lümanda Söögimaja

   

Vanas kirikukoolis paiknev Lümanda Söögimaja pakub Sulle maitsvat talutoitu. See on suurepärane koht tõelise Saaremaa söögi maitsmiseks. Menüüst leiab nii pannileiva, tuhlipudru ja noti kui ka hapupiima podi. Kõik nendeks hõrkudeks roogadeks kasutatavad juurviljad on ökoloogiliselt puhtad ja kasvatatud ümberkaudsetel põldudel. Menüüs leiduv kala on söögilauale jõudnud kohalike kalurite käest. Pakume Sulle puhast ja traditsioonilist Saaremaa talutoitu.

Uuri lisaks


Anseküla Teelistemaja

 

Anseküla Teelistemaja pakub roogasid, mis valmistatud iidsete retseptide järgi ning valitud kokaraamatust aastast 1900. Valikus on lihtsad ja kodused toidud lihast, kalast, ei puudu ka desserdid. Meeldiva õhustiku loob vanaaegsete esemetega interjöör. Külalised saavad sirvida saab vanu ajalehti ja ajakirju alates aastast 1900, soovi korral kuulata muusikat arhailistelt plaatidelt ja grammofonist.

Anseküla Teelistemaja sobib hästi ka ürituste nagu sünnipäevad, jõulupeod jms korraldamiseks.

Uuri lisaks


Saarte Sahver - öko-ja kohalik kaup

 

Saarte Sahvris pakutakse ökokaupa nii kodusaarelt kui kaugemalt. Poes on põnevaid leide eesti väiketootjatelt, kelle valmistatud tooteid suurpoodidest ei leia.  Kohaliku saaremaise kauba riiulitelt leiab palju head-paremat kraami, mille saaremaa meistrid käsitsi hoole ja armastusega valmistanud:  magusad ja soolased hoidised, mahlad, siirupid, moosid, mesi, sinepid, maitsesoolad, gurmeeäädikad, kuivatatud viljad, snäkid,  teed ja ürdid, jahutooteid, komme-küpsiseid-maiused, köögiviljad, samuti kehahooldustooted, keraamika, küünlad, viirukid, jõulukaardid.

Uuri lisaks


Kohvik Mosaiik

 

Kohvik Mosaiik on suunatud inimesele, kes peab lugu hubasest interjöörist, sõbralikust teenindusest ning mõnusast koosolemisest. Meile külla tulles ootavad Teid külalislahkus ja lihtsad maitsed, meie toidud on valmistatud värskest, hooajalisest ja kodumaisest toorainest.

Uuri lisaks


Saaremaa Veski

       

Kuressaare vanim söögikoht omanäolises tuulikus. Pakume külalisele saaremaist söögi- ja joogipoolist. Menüüst leiate uusi kohalikke ja värskeid maitseid, aga ei puudu ka vanad Veski hitid. Suvel avatud terrass ja Veski rõdud. Aias valmib suitsukala, kõrvale mekib hää kohalik õlu. Mängunurk lastele nii sees kui väljas. Pärimuskultuuri hoiame au sees rahvakultuuriõhtutega. Restoran Saaremaa Veski on kohalike maitsete koda – koht, kus hea aega veeta nii saarlasel kui külalisel.

Uuri lisaks


Arensburg Boutique Hotel & Spa

           

Arensburg Boutique Hotel & Spa Saaremaal on elamusi pakkunud juba 13 aastat. Privaatne butiik-hotell asub Kuressaare vanalinna peatänaval. Vahetus läheduses on piiskopilinnus, park ja supelrand. Soovime Teile pakkuda meeldejäävaid elamusi, privaatsust ning personaalset teenindust. Hotellis kohtuvad kaasaegne arhitektuur ja ajatud väärtused: ajalooline osa asub 300 aasta vanuses majas, mis on kõrvutatud modernse hoonega. Uudse lähenemisega pälvis Arensburg 2007. Aasta Üllataja arhitektuuripreemia.

Uuri lisaks


Grand Rose SPA Hotell

           

Grand Rose SPA Hotell koos luksusliku spaa- ja saunakeskusega Rosaarium asub Saaremaaal Kuresaare südalinnas. Romantilise interjööriga 132-kohalises hotellis on ühildatud uus ja vana stiil, kogu majas on läbivaks sümboliks roos. Grand Rose SPA Hotell on suurima saunade arvuga spaa Saaremaal. Valida on tervelt seitsme erineva sauna vahel, sh eksklusiivne välisaun terrassil. Suur valik hoolitsusi pakuvad täiuslikku lõõgastust õdusas ja rahulikus atmosfääris. Toiduelamusi saab nautida restoran-vinoteegis Rose, suvel on siseõue terrassil avatud grillrestoran.

Uuri lisaks


Sääre Paargu restoran

   

Paargu on saarerahva keeli suveköök. See me just olemegi. Sääre Paargu on kalarestoran, mis pakub kohalike kalurite püütud värsket kala mitmel moel. Meie vaieldamatult hinnatuim roog on suitsuahjust tulnud lest. Ja kõrvale kann külma õlut. Asume Sõrve sääre tipus, majaka jalamil, seal kus lõpeb tee ja edasi on ainult meri. Oleme restoran, kust igast aknast on merevaade. Oleme avatud igal suveperioodil maist septembrini.

Uuri lisaks


GoodKaarma seebikoda

         

GoodKaarma on ainulaadne ökotalu, mis tegeleb orgaaniliste seepide tootmisega. Suvel on talu uksed avatud kõigile. GoodKaarma ökotalust on saanud populaarne külastuskoht, mis meelitab igal hooajal tuhandeid huvilisi. Aiakohvik pakub jooke ja suupisteid ning kingipoes on saadaval suur hulk huvitavaid suveniire, erilisi ehteid, seepe ja palju muud. Huvilistele pakutakse lõbusaid seebivalmistamise töötubasid. Sissepääs on kõigile (ka gruppidele) tasuta. Gruppidelt palutakse eelnevalt registreerida.

Uuri lisaks


Ohessaare tuulik

       

Ohessaare Tuulik asub Torgu vallas, Ohessaare panga maastikukaitseala vahetus läheduses. See on kaunis paik otse mere kaldal. Ümbritsev keskkond on väga ilus, vaikne ja rahulik – siin on ideaalne lõõgastuda ja aeg maha võtta. Tuulikus pakutakse elamusmajutust, mille nautimise kaudu saab iga külastaja positiivse emotsionaalse laengu ning kogeb taaselustatud vanu traditsioone ja elustiili. Tuuliku kõrval asub avar ja valgusküllane suveterass, kus avaneb imeilus vaade otse merele. Suveterassil avatud kohvik.

Uuri lisaks


Turismiinfokeskus

   

Juba 1994. aastast jagab Kuressaare Turismiinfokeskus infot Kuressaare vanas ja väärikas raekojas. Turismiinfokeskuse lahke pere hoolitseb selle eest, et leiaksite Saare maakonnas kõik vajaliku mis Teid huvitab. Turismiinfokeskuses on hulgaliselt turismikaarte, reisijuhte, informatsiooni majutus- ja toitlustusettevõtete ning huviväärsuste kohta.  Lisaks on müügis valik Saaremaa suveniire.

Uuri lisaks


Tihuse Hobuturismi Talu

             

Tihuse Turismitalus saad Eesti tõugu hobustel matkata kauni Muhu saare looduses. Pakutakse suurt valikut ratsa- ja kalessimatku. Ratsamatkad on kestvusega 1-2 tundi algajatele ja 1-3 tundi oskajatele. Kogemustega ratsutajatele pakume 4-6 tunniseid kogupäeva matku millele lisandub piknik.

Lisaks matkad muinaskultuuri õpperajale, millel võib tutvuda endiste aegade kommete ja tavadega - matkarada on võimalik läbida ka jalgsi. Lastele platsiringid! Tihuse hobuturismitalu pakub ka majutust kuni 40-le ja toitlustamist Tihuse teemajas kuni 50-le külalisele.

Uuri lisaks


Panga Diving Resort

         

Ilusad elamused Sulle vee all ja vee peal – kõik see on Saaremaa Panga Pangal. Erinevad võimalused nii algajale kui sertifitseeritud sukeldujale. Saaremaa vetes on mitmeid erinevaid laeva- ja lennukivrakke mida saad uudistama minna. Lisaks pakume majutust, toitlustust, loodus- ja veematku, jahindust, hülgevaatlust.

Uuri lisaks