Kaali Trahter

Maailmakuulsaid Kaali meteoriidikraatreid külastades on hea võimalus Kaali Trahteris keha kinnitada ja veidi puhata. Trahteri omanäoline sisedisain ja rahvuslik menüü kindlustavad meeldejääva elamuse. Vaid mõne kilomeetri pikkune kõrvalepõige Kuressaare-Kuivastu maanteelt tasub end kuhjaga.

Stiilse sisekujundusega trahter asub vaid 150 meetri kaugusel maailmakuulsast Kaali meteoriidikraatrist, otse parkla kõrval. 18. sajandist pärinev mõisa kuivatihoone restaureeriti ja selles avati söögikoht 1999. aastal.

Pakume kohalikust ja mahedast toorainest valmistatud parimaid rahvuslikke ja tänapäevaseid roogi. Eriti armastatud on meie metsseahõrgutised, kodused vahvlid ja Pihtla taluõlu. Gruppide toitlustamine ettetellimisel, grupimenüüde valik lehekülje ülaservas asuvalt lingilt.

Kahel korrusel asuvad peosaalid mahutavad kuni 120 inimest, ettetellimisel saab nautida rahvuslikke peoõhtuid koos rahvatantsu ja -pillimänguga. Suveperioodil on avatud väliterass, mis mahutab üle 100 külalise.

Trahterisse on aja jooksul kogutud märkimisväärne kollektsioon erinevatest linnu- ja loomatopistest, kus lisaks kohalikele liikidele on esindatud ka haruldasemaid külalisi. Eriti palju on erinevaid väikekiskjaid, kes oma varjatud eluviisi tõttu looduses inimese silma alla enamasti ei satu.

Mälestuseks või kingiks on võimalik trahterist kaasa osta Selgase dolomiidist ja lõhnavast Saaremaa kadakast käsitööesemeid.