Geonädal 2016

30.05.2016

Saarte Geopark korraldab Euroopa Geoparkide Nädala raames traditsioonilise Geonädala, mis sel aastal toimub 30. mai- 5. juuni.

Külasta geonädala sündmusi ja tuvu Saarte Geopargi loodus- ja kultuuriväärtustega.

 • Orhideefestivali raames on Kihelkonna rahvamajas fotonäitus Mandri-Eesti kõige orhideerikkama paiga Hanila orhideedest. Külasta ka Saaremaa Orhideefestivali, Geonädala jooksul Orhideefestivali raames toimuvatele loodusmatkadele geonädala parooli teadjale pilet 1€ odavamalt. Vaata täpsemalt www.orhideefestival.eu
 • Külasta Kaali Külastuskeskust ja mängi maastikumängu. Geonädala parooli teadjale Kaali Külastuskeskuses sooduspilet 1€.
 • Tule Angla Tuulikumäele dolomiiditöötuppa „Eurüpteruse jälgedes“. Töötoas saab 425 milj. aastat vana dolomiidiplaadile käsitööna graveerida, looduslike materjalidega kujundada ja värvidega kaunistada Saarte Geopargi vapilooma meriskorpionit. Töötuba toimub 30.mai – 5. juuni kell 12.00 – 15.00

  Geonädala parooli teadjatele soodushind 5 EUR/in (tavahind 10 EUR/in).

 • Tutvu Ohessaare pangaga, naudi kohalikke maitseid Pangaküla kohvikus ja osale kiviotsimise mängus. Sõrve poolsaare läänekaldal paiknev Ohessaare pank on umbes 500 m pikk ja kuni 4 m kõrge lubjakividest koosnev pangajärsak. Ohessaare pangal avaneb kõige ulatuslikum läbilõige meie siluri noorima - ohessaare lademe kihtidest. Palju kuulsust on see pank kogunud sinna inimeste poolt püstitatud kivitornidega. Siinsetes kivides võib leida ka palju kivistisi.

 • Külasta Sõrve Külastuskeskust ja Tuletornilinnakut. Geonädala parooli teadjatele piletisoodustus 50%.

 • Osale Lümanda lubjapargi töötoas "Imeline lubi", saa uusi teadmisi ja oskusi:

  *kuidas praadida muna ilma tuleta; *kuidas teha head värvi lubjast ja kohupiimast?
  *kuidas teha lubjakivist kooki?;*vana-vanaisa määrdumatu lubivärvi valmistamine

Töötuba toimub 3. juunil algusega 16.00. Hind: 9 eur/inimene. Vajalik eelregistreerimine (toimub 30. maini) tel. 5226675 või info@saartegeopark.ee

 • Retk uisulaev Moonlandiga kestvus 1,5 h , piknik Kesselaiu lähistel.

  Retk toimub 5. juunil algusega 10.00 Kuivastu jahisadamas. Hind: 22 eur/inimene. Vajalik eelregistreerimine (toimub 30. maini) tel. 5226675 või info@saartegeopark.ee

   

Geonädalal saavad alguse põnevad mängud:

 • Geopeitus- Saarte Geopargi aarded.

  Geopeituse mänguga soovime tutvustada Saarte Geopargis tegutsevaid ettevõtteid, seltsinguid ja muuseume kes väärtustavad kohalikku loodust ja pärandkultuuri. Geopeituse aareteks on väikesed meened ja kinkekaartid Saare maakonna ja Hanila ettevõtetelt.  

 • Geotoidu otsimismäng.

  Geotoit on geopargis kasvatatud toit, mis loob seoseid kohaliku geoloogia ja seeläbi looduskeskkonna ja pärandkultuuriga. Mänguga soovime tutvustada Saarte Geopargis tegutsevat toidutootjat, kes kasvatab või valmistab oma toodangut kohalikust toorainest.

Külasta ka meie sõpru August Tampärgi nimelist Hanila Muuseumi ja Muhu muuseumi, salasõna teadjaile muuseumipilet soodushinnaga!

Geonädala salasõna: GEOPARK